تکنیک انرژی عضلات MET

تکنیک انرژی عضلات MET چیست؟

تکنیک انرژی عضلانی نوعی روش درمانی دستی است که در آن از انرژی خود عضلات برای القای آرامش و تقویت درد استفاده می‌‌شود. این تکنیک به ویژه هنگامی مفید است که علت، درد و سفتی عضلات باشد.

تکنیک های انرژی عضلانی (METs) طیف گسترده‌ای از تکنیک‌های دستی درمانی را که به منظور بهبود عملکرد اسکلتی عضلانی یا عملکرد مفصل و بهبود درد را توصیف می کند. MET ها معمولاً توسط متخصصین دستی، فیزیوتراپی، کایروپراکتور، مربیان ورزشی، پزشکان پوکی استخوان و ماساژ درمانی استفاده می‌شود. انرژی عضلات نیاز دارد که بیمار در صورت درخواست خود برای کمک به درمان، از عضلات او به طور فعال استفاده شود.

پس از اسپاسم، فیبرهای عضلانی در حالت انقباض ثابت نگه داشته می‌شوند که دامنه آن را محدود می‌کند. با استفاده از تکنیک انرژی عضلات، درمانگر باعث می‌شود عضلات شل شوند و به سطح مطلوب برای انجام و بهبودی خود ادامه دهند.

از تکنیک های انرژی عضلانی برای درمان اختلال عملکرد جسمی بخصوص کاهش دامنه حرکت ، فشار خون عضلانی و درد استفاده می شود.

در این تکنیک سعی بر این است تا به وسیله گرفتن انقباضات کنترل شده از عضله بیمار برای درمان آن عضله یا عضله مقابلش کمک گرفته شود هدف از انجام این تکنیک کاهش اسپاسم و گرفتگی عضله و کشش آن است. در بعضی مواقع از این تکنیک در روش استیوپاتی برای اصلاح دیسفانکشن (اختلال عملکرد) های مفاصل استفاده می‌شود که فوق العاده کاربرد دارد و موثر است.

 

تکنیک انرژی عضلات (MET) چگونه کار می‌کند؟

تکنیک انرژی عضله با استفاده از یک ساختار تخصصی در عضلات به نام اندام تاندون Golgi، باعث تسکین درد و آرامش در عضلات می‌شود. اندام تاندون گلژی تغییرات در تنش و طول عضلات را حس می‌کند. با کنترل فعال کردن اندام تاندون گلژی، ارتوپد باعث تسکین عضلات و تسکین اسپاسم عضلات می‌شود.

 

تکنیک انرژی عضلات چگونه انجام می‌شود؟

تکنیک انرژی عضلات شامل موقعیت دقیق یک قسمت از بدن توسط فیزیوتراپ است. از شما خواسته می‌شود عضله را منقبض کنید یا در برابر حرکتی که توسط فیزیوتراپ انجام می‌شود مقاومت کنید. این امر به دنبال کشش برای طولانی‌تر ساختن همان گروه عضلانی یا مخالف آن است.

فیزیوتراپ شما توجه ویژه‌ای به موقعیت‌یابی صحیح و بهینه قسمت مورد درمان بدن، زمان انقباض، احساس کشیدگی و شدت و میزان کشیدگی خواهد داشت.

علاوه بر این، تکنیک انرژی عضله می‌تواند به سفتی مزمن عضلات و سفتی بعد از عمل در مفاصل و عضلات با درد کمی در مقایسه با تکنیک کشش سنتی کمک کند.

تکنیک‌های انرژی عضلانی را می توان با خیال راحت تقریباً در مورد هر مفصل در بدن استفاده کرد. بسیاری از ورزشکاران از تکنیک انرژی عضلات به عنوان یک پیشگیری برای محافظت در برابر آسیب‌های بعدی عضلات و مفاصل استفاده می‌کنند.

تکنیک‌های انرژی عضلانی عمدتاً توسط افرادی استفاده می‌شود که به دلیل اختلال عملکرد مفصل در گردن و کمر، و همچنین برای قسمت وسیع‌تری مانند درد شانه، اسکولیوز (خمیدگی یکطرفه ستون فقرات)، سیاتیک، پاهای نامتقارن، باسن یا بازوها یا برای درمان درد مزمن عضله، سفتی یا آسیب‌دیدگی استفاده می‌شود.

 

درصورتی که اطلاعات بیشتری در مورد فنون انرژی عضلات بخواهید با ما تماس بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی کنیم، یک جلسه مشاوره در کلینیک فیزیوتراپی حسام کاملا رایگان است. میتوایند از فرم درخواست مشاوره یا مستقیما با ما تماس بگیرید تا فیزیوتراپ‌های ما ارزیابی کاملی از وضعیت و نیازهای شما انجام دهند.